Aktualności

Rywalizacja najlepszych w kraju zawodników w ramach Ligi Biegów Górskich wchodzi w decydującą fazę. Na końcowe zwycięstwo szansę ma praktycznie pięciu czołowych biegaczy rankingu. Głównym faworytem wydaje się być jednak Daniel Wosik, który w ostatnich dniach zwyciężył w Dukli w biegu Na Cergową i był drugi w Biegu Na Babią Górę.

2013-09-26 22:51

W Busku-Zdroju odbyła się 12 edycja Biegu Zdrojowego. Na Ponidzie zjechali się ścigać zawodnicy z całej Polski, w sumie około 400 uczestników w różnych kategoriach wiekowych i na różnych dystansach. W rywalizacji na trasie biegu głównego - na dystansie 10km, nie miał sobie równych reprezentujący Ostrowiec Św. Sylwester Lepiarz.

2013-09-23 18:21

W Ośrodku Wypoczynkowym Gutwin Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Św. odbył się 2. bieg cyklu MosirGutwinRun2013. Na starcie stanęło tym razem 65 osób. Najszybciej trasę o długości 5200m pokonał Kacper Kwiecień, który wyłączył ustawioną na mecie fotokomórkę po niewiele ponad 18 minutach od startu.

2013-09-22 15:20

Do historii przeszła 31. edycja Wrocław Maratonu. Podobnie jak na trasach innych biegów organizowanych w całym kraju, również we Wrocławiu nie zabrakło reprezentantów powiatu ostrowieckiego. Najlepszy czas osiągnął Paweł Pocheć, któremu pokonanie dystansu 42 km 195 metrów zajęło niecałe 3,5 godziny.

2013-09-17 08:18

Biegiem na Stare Wierchy zakończyła się tegoroczna rywalizacja w ramach cyklu biegów górskich MOUNTAN MARATHON 2013. Miło nam poinformować, że triumfatorem w klasyfikacji generalnej został pochodzący z Nietuliska Dużego Daniel Wosik - trener ostrowieckiego „BiegamBoLubię”. Daniel zawody w Rabce-Zdroju ukończył na drugim miejscu, nieznacznie – o niewiele ponad minutę – ulegając na mecie Bartoszowi Gorczycy.

2013-09-15 23:12

W Iłży odbył się pierwszy charytatywny półmaraton. Imprezę zorganizowało Stowarzyszenie im. O. Pio w Radomiu. Stowarzyszenie podjęło się budowy Centrum Opiekuńczo-rehabilitacyjno-hospicyjnego w Alojzowie koło Iłży. Organizatorzy liczą, że impreza biegowa przyczyni się do wsparcia inicjatywy budowy nowoczesnego ośrodka. Na trasie nie zabrakło mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego.

2013-09-15 21:04

Pobiegła i ukończyła Koral Maraton. W nagrodę otrzymała samochód osobowy Fiat 500. Szczęśliwą osobą okazała się Izabela Komar z Nietuliska Dużego w powiecie ostrowieckim - uczestniczka MosirGutwinRun.

2013-09-14 20:11

W niedzielę 22 września, w samo południe, wystartuje drugi bieg cyklu MosirGutwinRun2013 – imprezy biegowej organizowanej przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Rejestracja elektroniczna – na stronie www.ostrowiecbiega.mosir.ostrowiec.pl - będzie możliwa jeszcze tylko do piątku.

2013-09-14 08:45

Stowarzyszenie na rzecz Samorządowych Rad Osiedlowych i Gminnych w Ostrowcu Św. po raz czwarty zorganizowało na terenie powiatu ostrowieckiego Bieg Zwycięstwa – z okazji uczczenia 68. rocznicy zakończenia II Wojny Światowej. Na starcie IV Biegu Zwycięstwa – usytuowanej w miejscowości Kurzacze przy pomniku na Jeleńcu poświęconym żołnierzom Armii Krajowej Ostrowca Św. i Ziemi Opatowskiej walczącym, poległym i pomordowanym w latach 1939-1956 za wolną Polskę – stanęło 270 biegaczy, głównie dzieci i młodzieży. Metę 7-kilometrowego biegu zlokalizowano w Ośrodku Wypoczynkowym Gutwin.

2013-09-13 12:55

W niedzielę 7 października w Starachowica odbędzie się impreza biegowa zatytułowana „MANia BIEGANIA”. Od godziny 10:30 rywalizować będą dzieci i młodzież, a w samo południe na 7-kilometrową trasę ulicami Starachowic wybiegną uczestnicy Biegu Głównego. Serdecznie polecamy.

2013-09-13 08:24