Aktualności

W ubiegły weekend odbył się IX Integracyjny Bieg Klimontowski. Impreza organizowana jest co roku (od 2006) przez Polski Komitet Paraolimpijski i Urząd Gminy Klimontów. Na obu dystansach - 21,097 km i 10 km – nie zabrakło biegaczy z Ostrowca Św. i okolic – nazwisk znanych z obu edycji MosirGutwinRun.

2014-06-17 12:26

W niedzielę 8 czerwca odbył się jubileuszowy X Jurajski Półmaraton o Puchar Starosty i Wójta Gminy Zabierzów. Trasę o długości 21,097km ukończyło 1237 osób i w tej grupie nie zabrakło oczywiście biegaczy z Ostrowca Św. Najszybciej pokonał ją Kamil Bernacki, wyłączając zegar po 1 godzinie, 47 minutach i 13 sekundach. Zwyciężył Wojciech Kopeć z Olsztynka (01:11:51).

2014-06-10 08:23

W stolicy województwa świętokrzyskiego odbył się I Kielecki Bieg Górski. Mierzącą 23 kilometry trasę, na której trzeba było się zmierzyć z kilkoma wzniesieniami - m.in. Kamienną Górą (366 m n.p.m), Pierścienicą (367 m n.p.m) i Biesakiem (381 m n.p.m) – pokonało 214 osób. Najszybciej uporał się z nią ostrowczanin, brązowy medalista ostatnich mistrzostw kraju w biegu górskim anglosaskim – Sylwester Lepiarz (MUKS THM). Na 22. miejscu finiszował inny z ostrowczan – Paweł Wosiek.

2014-06-10 08:20

Najbliższe spotkanie w ramach ogólnopolskiej akcji Biegam Bo Lubię odbędzie się na Stadionie Międzyszkolnym przy ul. Żeromskiego 5. Zmiana lokalizacji treningu podyktowana została zamiarem przeprowadzenia wśród uczestników BbL kolejnego sprawdzianu - tym razem będzie to bieg na 100m. Serdecznie zapraszamy.

2014-06-10 07:30

Trójka ostrowczan oraz przedstawiciel pobliskiego Opatowa (znany z MosirGutwinRun) wzięła udział w Biegu Słonecznym 2014, imprezie biegowej organizowanej po raz drugi w Radomiu.

2014-06-02 18:02

Zajęcia w ramach ostrowieckiej grupy BiegamBoLubię 7 czerwca odbędą się nie w Ośrodku Wypoczynkowym Gutwin, a wyjątkowo w Parku Miejskim. Ma to związek z obchodami 10-lecia Pływalni Rawszczyzna, które Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zorganizuje tego dnia na i przed basenem oraz w jego okolicach. Atrakcji nie zabraknie, również podczas zajęć BbL. Dla najaktywniejszych uczestników zajęć przygotowane będą niespodzianki, m.in. unikatowe koszulki biegowe z logo „Ostrowiec Biega”.

2014-05-30 08:48

Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 10 obroniła wywalczony przed rokiem tytuł najaktywniejszej szkoły Gminy Ostrowiec Św. podczas tradycyjnego Biegu Wiosny, organizowanego w Ostrowcu Św. w ramach ogólnopolskiej akcji Polska Biega. W sobotę „Dziesiątkę” na trasie około 3000-metrowego biegu reprezentowało 76 uczniów, 14 nauczycieli i 1 dyrektor, co po przemnożeniu (1 nauczyciel = 10 uczniów, 1 dyrektor = 20 uczniów) dało wspaniały wynik 229,12%. Na kolejnych miejscach podium – dokładnie tak jak przed rokiem – PSP 9 i PSP 12.

2014-05-28 08:56

Niemal tysiąc osób wzięło udział w ogólnopolskiej akcji Polska Biega, którą kolejny raz z sukcesem w Ośrodku Wypoczynkowym Gutwin zorganizował miejscowy MOSiR. W najliczniejszym biegu, którego ideą nie była rywalizacja, a sam udział, wystartowało prawie 700 osób, a wśród szkolnej młodzieży, która tradycyjnie przeważała na ok. 3-kilometrowej trasie – trzeci raz z rzędu – wicestarosta ostrowiecki Eligiusz Mich oraz wiceprezydent Ostrowca Św. Paweł Górniak.

2014-05-24 17:04

W niedzielę 18 maja w Krakowie odbyła się 13. edycja Cracovia Maraton. Bieg ukończyło 5378 biegaczy, w tym kilkunastu mieszkańców naszego miasta. Jako pierwszy metę usytuowaną na krakowskim Rynku Głównym przekroczył Kenijczyk Edwin Kirui, uzyskując czas 2:15:17. Najszybszym ostrowczaninem okazał się Paweł Wosiek (Centrum Sport Ostrowiec Św.), który „wyłączył” zegar na 3:35:17.

2014-05-23 10:28

Sylwester Lepiarz reprezentujący MUKS THM Ostrowiec Św., aktualny lider i zwycięzca ubiegłorocznej edycji MosirGutwinRun, zdobył brązowy medal w mistrzostwach Polski seniorów w biegu górskim anglosaskim, rozegranych w Chyrowej koło Krosna. Tuż za podium rywalizację ukończył jego starszy kolega, przez wiele lat z sukcesami reprezentujący ostrowiecki klub (obecnie LKB Rudnik), Daniel Wosik.

2014-05-16 22:14