Aktualności

Tegoroczne Narodowe Święto Niepodległości zostanie uczczone w wyjątkowy sposób – na sportowo. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Świętokrzyskim zorganizuje liczne konkurencje biegowe, których kulminacją będzie Bieg Open. Nie zabraknie atrakcji towarzyszących, które swoim charakterem nawiążą do święta.

2013-10-18 08:53

Jesień to zwykle okres obfitujący w imprezy biegowe, którym wyraźnie sprzyjają umiarkowane temperatury. Nie inaczej będzie w Ostrowcu Św. Na 20 października (niedziela) zaplanowano trzeci bieg cyklu MosirGutwinRun2013. Ponad połowa malowniczej 5-kilometrowej trasy biegnie drogami i ścieżkami leśnymi. Reszta zaś usytuowana jest w bezpośrednim sąsiedztwie zbiorników wodnych Ośrodka Wypoczynkowego Gutwin.

2013-10-14 11:38

W sobotę 12 października podczas cotygodniowych spotkań w ramach ogólnopolskiej akcji Biegam Bo Lubię na stadionie międzyszkolnym przy ul. Żeromskiego w Ostrowcu Św. przeprowadzono sprawdzian biegowy na zasadach popularnego Testu Coopera. W sprawdzianie wzięło udział 22 osoby, w tym 7 uczestników kursu na instruktora Lekkiej Atletyki.

2013-10-14 10:15

W stolicy odbyła się kolejna masowa impreza biegowa. Zawody zatytułowane „Biegnij Warszawo” zgromadziły na starcie około 12 tysięcy amatorów biegania (ukończyło 11856 osób). W tym gronie – tradycyjnie, jak podczas chyba każdej dużej imprezy tego typu w naszym kraju (!) – nie zabrakło biegaczy z Ostrowca Św. Rywalizowano na dystansie 10 kilometrów. Zwyciężył Michał Kaczmarek z Aleksandrowa Łódzkiego (00:29:29). Na wysokim 213. miejscu uplasował się ostrowczanin Marcin Matysiak (00:41:23).

2013-10-08 12:43

W Starachowicach odbyła się impreza biegowa zatytułowana „MANia Biegania”. W 7-kilometrowym biegu głównym, którego trasa przebiegała ulicami Starachowic, wzięło udział 121 osób. W tym gronie była również 10-osobowa reprezentacja powiatu ostrowieckiego. Zwyciężył miejscowy zawodnik - Dawid Kubiec, który na mecie zameldował się z czasem 19 minut i 38 sekund. Do końca o triumf w walczył z nim ostrowczanin Sylwester Lepiarz, ale ostatecznie ukończył bieg 7 sekund za reprezentantem Juventy-Kobex Starachowice.

2013-10-06 21:19

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Św., koordynujący zajęcia dla biegaczy w ramach akcji „Biegam Bo Lubię”, zaprasza na ogólnopolski test Coopera, który odbędzie 12 października o godzinie 9:30 na Stadionie Międzyszkolnym przy ul. Żeromskiego. W teście mogą wziąć udział wszyscy chętnie – bez względu na wiek i płeć. Udział w teście jest niezobowiązujący i oczywiście bezpłatny.

2013-10-04 14:17

Po blisko czteromiesięcznych zmaganiach na urokliwych trasach Małopolski w Szczawnicy w niedzielę 29 września dobiegł końca sezon Małopolskich Biegów Górskich 2013. Zwycięzcą ostatniego biegu cyklu został zawodnik MUKS THM Ostrowiec Św., trener ostrowieckiego BbL – Daniel Wosik. W całym cyklu pochodzący z Nietuliska Dużego sportowiec zajął drugą lokatę.

2013-10-04 14:12

W niedzielę odbył się 35. PZU Maraton Warszawski. Na trasie jednego z największych biegów w naszym kraju nie zabrakło również ostrowczan. Z maratońskim dystansem w stolicy zmierzyło się 22 osoby związane z naszym regionem. Wśród nich byli zarówno absolutni debiutanci, którzy z dystansem 42km i 195m mierzyli się po raz pierwszy w życiu, jak również zaprawieni maratończycy. Trójka z nich zasłużyła tego dnia na „Koronę Maratonów Polskich”!

2013-10-01 21:09

W sobotę 28 września w Bukowej (powiat włoszczowski) w 16. edycji biegu przełajowego Cross Piekielnica wzięło udział troje ostrowczan. Najszybszy okazał się Dawid Kubiec (Juventa Kobex Starachowice) – 40:23. Tuż za nim, na 2. miejscu, finiszował reprezentant MUKS THM Ostrowiec Św. Sylwester Lepiarz – 40:24.

2013-09-30 08:35

W Bodzechowie odbyła się impreza sportowa pod nazwą „Bodzechów Biega”. W zawodach wzięło udział ponad 200 osób, głównie uczniów szkół z terenu gminy Bodzechów. W biegu głównym triumfowali Michał Kosek i Marzena Kutera. Czynny udział w zawodach wziął sam wójt Jerzy Murzyn, który włączył się do sportowej rywalizacji.

2013-09-29 19:41