Aktualności - Ostrowiec Biega

Ostrowczanin Kamil Bernacki w nietypowy sposób postanowił uczcić 10-lecie przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Zrobił to na trasie 10. edycji Supermaratonu Pieszego i zdobył statuetkę „Twardziela Świętokrzyskiego”. Uczestnicy tej imprezy mieli 22 godziny, by przebiec lub przejść 105km czerwonym szlakiem z Gołoszyc do Strawczynka.

2014-05-07 11:07

W minioną sobotę odbył się XXXIV Tarnobrzeski Bieg Siarkowca. W gronie 198 osób, które ukończyły bieg, była również trójka reprezentantów Ostrowca Św. Trasę o dystansie 10 kilometrów najszybciej pokonał Ukrainiec Oleksand Matviichuk, meldując się na mecie w niespełna pół godziny. Najszybszy z Ostrowczan – Marek Matysiak – stracił do zwycięzcy 10 minut i 32 sekundy.

2014-04-29 08:31

Dużo się działo w miniony weekend na trasach polskich biegów. W Warszawie odbyła się druga edycja Orlen Warsaw Marathon, która zgromadziła na starcie światowe gwiazdy długodystansowców. Obok nich o nowe „życiówki” walczyli ostrowieccy maratończycy! Ciekawie, z ostrowieckiego punktu widzenia, było również w Lublinie, gdzie rozgrywała się rywalizacja w ramach Czwartej Dychy do Maratonu.

2014-04-14 12:46

W miniony weekend ostrowieckich biegaczy można było spotkać na trasach kilku ciekawych biegów, m.in. dwóch półmaratonów organizowanych w Warszawie oraz w Żywcu. W 9. PZU Półmaratonie Warszawskim doliczyliśmy się piętnastu osób związanych z naszym regionem, natomiast w XV Półmaraton dookoła Jeziora Żywieckiego – sześciu.

2014-03-31 14:54

9 marca w Radomiu odbyła się 7 edycja Biegu Kazików. Bieg zorganizowany został na dystansie 10km. Na starcie biegu stawiło sie 1049 biegaczy, w tym gronie liczna była również grupa z Ostrowca Św. i okolic (22 osoby). Dystans został podzielony na trzy pętle po 3.333m. Zwyciężył Kenijczyk Dawid Metto pokonując go w czasie 29 minut i 3 sekundy. Najlepszemu z ostrowczan – 41. na mecie Kacprowi Kwietniowi - pokonanie trasy zajęło 35 minut i 37 sekund.

2014-03-11 09:56

Czwórka biegaczy z Ostrowca Św. - Wosiek Paweł, Rafał Barański, Michał Broda i Kamil Bernacki - wzięła udział w nocnym biegu Trzecia „Dycha” do Maratonu w Lublinie.

2014-02-02 12:42

W Falenicy odbył się czwarty z sześciu etapów XI edycji Zimowych Biegów Górskich. Na trasie biegu, tak jak w poprzednim etapie, nie zabrakło ostrowczan. Tym razem aura była typowo zimowa – trasy pokryte były śniegiem, a uczestnicy musieli się dodatkowo zmagać z mocnym mrozem. Z 10-kilometrowym dystansem lepiej poradził sobie starszy z braci Matysiaków – Marek, który pokonał trasę 45,45. Prawie minutę po nim metę minął Marcin Matysiak (obaj Gapmont Running Team).

2014-01-27 13:54

Znakomite wieści napłynęły ze Spały, gdzie w tamtejszym Ośrodku Przygotowań Olimpijskich odbywały się Halowe Mistrzostwa Polski juniorów i juniorów młodszych w Lekkiej Atletyce. Znakomicie spisali się podczas tej imprezy uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego z Ostrowca Św., zdobywając dwa złote medale.

2014-01-26 15:08

W Łodzi, na ogólnopolskim meetingu lekkoatletycznym uczeń SMS w Ostrowcu Św. (LKB Rudnik) Mateusz Borkowski wynikiem 2:28:42, poprawił 21-letni rekord Polski juniorów młodszych w biegu na dystansie 1000 metrów. Poprzedni rekord należał do Wojciecha Kałdowskiego i wynosił 2:29:02.

2014-01-23 10:39

Mimo, że mamy kalendarzową zimę, aura sprzyja bieganiu. Przekonują o tym bracia Marek i Marcin Matysiakowie, którzy w ubiegłą sobotę wzięli udział w XI edycji Zimowych Biegów Górskich w Falenicy. Był to 3 z 6 etapów imprezy organizowanej w stolicy. Aby zostać sklasyfikowanym trzeba ukończyć co najmniej 3 biegi.

2014-01-17 08:21