Aktualności - Ostrowiec Biega

W Stalowej Woli odbyła się druga edycja ulicznego biegu „Stalowa Dycha”. Tradycyjnie na starcie nie zabrakło reprezentantów Ostrowca Św. i Opatowa. W biegu rozgrywanym na dwóch pięciokilometrowych pętlach rywalizowało 400 osób. Zwyciężył Szymon Kulka (ULKS Lipinki), który uporał się z tym dystansem w czasie 29 minut i 50 sekund.

2014-07-14 09:54

Takich biegów jest w Polsce niewiele. Województwo śląskie ma Bieg Katorżnika, mazowieckie Runmageddon, a nieopodal Ostrowca Św. – w Bałtowie – w ubiegły weekend odbyła się druga edycja Hunt Run – Polowanie na biegaczy. Bieg mierzył 10 kilometrów naprawdę morderczej trasy, naszpikowanej przeszkodami – po to, by dosłownie sponiewierać jego uczestników. Chętnych jednak nie brakowało, bo na tydzień przed imprezą wszystkie pakiety startowe zostały wyprzedane. W gronie niemal 400 śmiałków, którzy zjechali do Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego z całego kraju, nie zabrakło również hardkorowych biegaczy z powiatu ostrowieckiego.

2014-07-01 12:52

W ubiegłą niedzielę odbyła się druga edycja Półmaratonu Radomskiego Czerwca ’76, czyli biegu z historią w tle. Na trasie biegu mierzącego 21,097 km byli również ostrowczanie i pobliskich miejscowości. W pierwszej setce uplasowali się Mirosław Wicha z Opatowa oraz Marek Matysiak z Ostrowca Św. Bieg ukończyło 911 osób, a najszybciej na mecie zameldował się Kenijczyk Mathew Kiptanui Kibet, który wyłączył zegar po godzinie, 6 minutach i 25 sekundach od startu.

2014-06-23 10:57

W ubiegły weekend odbył się IX Integracyjny Bieg Klimontowski. Impreza organizowana jest co roku (od 2006) przez Polski Komitet Paraolimpijski i Urząd Gminy Klimontów. Na obu dystansach - 21,097 km i 10 km – nie zabrakło biegaczy z Ostrowca Św. i okolic – nazwisk znanych z obu edycji MosirGutwinRun.

2014-06-17 12:26

W niedzielę 8 czerwca odbył się jubileuszowy X Jurajski Półmaraton o Puchar Starosty i Wójta Gminy Zabierzów. Trasę o długości 21,097km ukończyło 1237 osób i w tej grupie nie zabrakło oczywiście biegaczy z Ostrowca Św. Najszybciej pokonał ją Kamil Bernacki, wyłączając zegar po 1 godzinie, 47 minutach i 13 sekundach. Zwyciężył Wojciech Kopeć z Olsztynka (01:11:51).

2014-06-10 08:23

W stolicy województwa świętokrzyskiego odbył się I Kielecki Bieg Górski. Mierzącą 23 kilometry trasę, na której trzeba było się zmierzyć z kilkoma wzniesieniami - m.in. Kamienną Górą (366 m n.p.m), Pierścienicą (367 m n.p.m) i Biesakiem (381 m n.p.m) – pokonało 214 osób. Najszybciej uporał się z nią ostrowczanin, brązowy medalista ostatnich mistrzostw kraju w biegu górskim anglosaskim – Sylwester Lepiarz (MUKS THM). Na 22. miejscu finiszował inny z ostrowczan – Paweł Wosiek.

2014-06-10 08:20

Trójka ostrowczan oraz przedstawiciel pobliskiego Opatowa (znany z MosirGutwinRun) wzięła udział w Biegu Słonecznym 2014, imprezie biegowej organizowanej po raz drugi w Radomiu.

2014-06-02 18:02

W niedzielę 18 maja w Krakowie odbyła się 13. edycja Cracovia Maraton. Bieg ukończyło 5378 biegaczy, w tym kilkunastu mieszkańców naszego miasta. Jako pierwszy metę usytuowaną na krakowskim Rynku Głównym przekroczył Kenijczyk Edwin Kirui, uzyskując czas 2:15:17. Najszybszym ostrowczaninem okazał się Paweł Wosiek (Centrum Sport Ostrowiec Św.), który „wyłączył” zegar na 3:35:17.

2014-05-23 10:28

Sylwester Lepiarz reprezentujący MUKS THM Ostrowiec Św., aktualny lider i zwycięzca ubiegłorocznej edycji MosirGutwinRun, zdobył brązowy medal w mistrzostwach Polski seniorów w biegu górskim anglosaskim, rozegranych w Chyrowej koło Krosna. Tuż za podium rywalizację ukończył jego starszy kolega, przez wiele lat z sukcesami reprezentujący ostrowiecki klub (obecnie LKB Rudnik), Daniel Wosik.

2014-05-16 22:14

Dwaj ostrowczanie – jeden już na stałe mieszkający w Warszawie, z powodzeniem wzięli udział w czeskim Volkswagen Prague Marathon. Impreza rozgrywana ulicami czeskiej stolicy, to najbardziej prestiżowy maraton w Europie Środkowej, chlubiący się złotym znakiem jakości IAAF!

2014-05-15 17:46