Aktualności - Ostrowiec Biega

Tomasz Walerowicz najszybszy na mecie III Ostrowieckiego Półmaratonu Leśnego

Najlepsza trójka III Ostrowieckiego Półmaratonu Leśnego na podium

Na terenach leśnych obok Ośrodka Wypoczynkowego Gutwin odbyła się trzecia edycja Ostrowieckiego Półmaratonu Leśnego, zorganizowana przez Ostrowieckie Stowarzyszenie Biegaczy „OstroBiec”. Trasę 21 kilometrów i 97,5 metra najszybciej pokonał pochodzący z Ostrowca Świętokrzyskiego Tomasz Walerowicz, notując na mecie czas 1 godziny 17 minut i 50 sekund. Podium uzupełnili Marcin Stokowski (Pobiedziska) i Michał Jagieło (Lubienia).

Dystans półmaratonu ukończyło 104 osoby. Wśród kobiet triumfowała Katarzyna Holc z Lublina, z czasem 1:42:38 (27. Open).

Obok sztandarowego dystansu rozegrano również imprezy towarzyszące. Leśną Siódemkę w rywalizacji biegaczy najszybciej pokonali Filip Jańczak (Środa Wielkopolska, 0:25:17) i ostrowczanka Kinga Myśliwska (0:34:26), natomiast Leśny Marsz Nordic Walking na dystansie 5km Remigiusz Woźniak (Ostrowiec Świętokrzyski, 0:41:26) i Marta Gołębiowska (Miłków, 0:44:32). W rywalizacji drużyn triumfował Team Zalesice, przed Iłża Pędzi i Zabiegane Starachowice.

Patronat Honorowy nad imprezą sprawował Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński, a jednym z partnerów był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

2020-10-05 10:54 | Autor: JS