Aktualności - Ostrowiec Biega

Dominika Łukasiewicz z brązem Mistrzostw Polski Juniorek

Reprezentująca MUKS THM Ostrowiec Św. Dominika Łukasiewicz wywalczyła brązowy medal w biegu na 1500 metrów podczas odbywających się w Krakowie Mistrzostw Polski Juniorów w lekkiej atletyce. To jej największy sukces w dotychczasowej karierze na poziomie mistrzostw tej rangi.

W konkurencji 1500m juniorek wzięło udział 21 zawodniczek. Łukasiewicz biegła w słabszej serii, a mimo to – mocno naciskana przez rywalki osiągnęła znakomity czas 4:42.30, który dał jej zwycięstwo w swoim biegu i trzecie miejsce w ogólnej klasyfikacji. Walkę o brąz wygrała o przysłowiowy „włos”, wyprzedzając na mecie Weronikę Wykę z Tempo 5 Przemyśl zaledwie o 12 setnych sekundy. Lepsze od niej okazały się tylko dwie zawodniczki z mocniejszej serii – Natalia Wiera z LKS Pszczyna (4:41.81) i bezkonkurencyjna urodzona w Maroku reprezentantka Polski, wielokrotna rekordzistka kraju na różnych dystansach - Sofia Ennaoui z Lubusza Słubice (4:38.91).

Dominika Łukasiewicz jako jedyna z województwa świętokrzyskiego wywalczyła podczas krakowskich mistrzostw medal.

2013-07-06 14:11 | Autor: JS