Aktualności - Ostrowiec Biega

Kilkoro ostrowczan wzięło udział w biegach górskich organizowanych w Szczawnicy. W tym roku, z uwagi na nagły nawrót zimy, okazały się wyjątkowo trudne, ale też dostarczyły wyjątkowych wrażeń i wspomnień.

2017-04-30 18:18

W stolicy odbyła się piąta, jubileuszowa edycja Orlen Warsaw Marathon. Na trasie największej imprezy biegowej w Polsce nie mogło zabraknąć reprezentantów powiatu ostrowieckiego.

2017-04-30 18:15

W Ustrzykach Dolnych rozdano pierwsze w tym roku medale rangi mistrzowskiej w biegach górskich w ramach Mistrzostw Polski Seniorów, Juniorów, Juniorów Młodszych i Młodzików w Biegu Anglosaskim. Wysokie miejsca zanotowali reprezentanci powiatu ostrowieckiego.

2017-04-13 11:57

Trójka ostrowczan wzięła udział w ostatnich dniach w biegach maratońskich we Włoszech. Piotr Dasios pokonał trasę 42,195 km w Mediolanie, a bracia Marcin i Marek Matysiakowie w Rzymie.

2017-04-07 18:50

W miniony weekend odbyła się 39. edycja Zurich Marató de Barcelona. Do dalekiej Hiszpanii wybrali się również ostrowczanie!

2017-03-16 11:09

Aż 28 osób z powiatu ostrowieckiego wzięło udział X Biegu Kazików w Radomiu. Najlepiej w stawce 1033 osób, które ukończyły bieg wypadli Konrad Sulik z Ostrowca Św. i Kinga Kacuga z Bałtowa.

2017-03-13 14:46

W Nałęczowie odbyła się 22. edycja Biegu Sylwestrowego – Sao Paulo. Z uwagi na to, że start biegu odbywa się tuż przed północą 31 grudnia, a na metę uczestnicy rywalizacji wbiegają już 1 stycznia, bieg ten śmiało można uznać za pierwsze oficjalne zawody Nowego Roku w naszym kraju. Miło nam poinformować, że zwycięzcą XXII Biegu Sylwestrowego w Nałęczowie został mieszkaniec Nietuliska Małego w powiecie ostrowieckim Daniel Wosik. Druga na mecie w kategorii kobiet finiszowała również mieszkanka powiatu ostrowieckiego - Kinga Kacuga z Bałtowa!

2017-01-03 09:09

Bieganie w Ostrowcu Św. nie wzbudza już większego zdziwienia. Coraz więcej z Was zmierza się też z biegami ulicznymi, nie tylko tymi organizowanymi w naszym mieście, MOSiR Gutwin Run, czy Ostrowieckie Biegi Niepodległości, ale coraz częściej można spotkać Was na ogólnopolskich, a nawet między-narodowych zawodach. Wśród nas-Was jest tez mała grupa, która chciała poszerzyć swoje horyzonty, spróbować sił w nowej dyscyplinie, bardziej wymagającej i oczekującej od zawodnika większego przygotowania. Chcą więcej i szukają kolejnych wyzwań.

2016-11-28 12:25

Pochodzący z Ostrowca Św. Tomasz Walerowicz zajął czwarte miejsce w Mistrzostwach Świata IAU w biegu na 100 kilometrów w hiszpańskim Alcazares. Na mecie zameldował się po 6 godzinach 37 minutach i 23 sekundach, tracąc do podium nieco ponad 2 minuty. Zwyciężył Japończyk Hideaki Yamauchi (06:18:22).

2016-11-28 11:40

Szesnaście osób z Ostrowca Św. i Opatowa wzięło udział w 3. PZU Cracovia Półmaratonie Królewskim, który 16 października odbył się na ulicach Krakowa, ze startem i metą w Turon Arenie.

2016-10-17 14:11